Život v obci

Obecní úřad Krásná

Telefon:

+420 558 692 205
+420 724 164 574

Adresa:

Krásná 287,
pošta Pražmo 739 04

Úřední hodiny:

Po: 8:00 – 11:oo, 11:30 – 16:15
St: 8:00 – 11:oo, 11:30 – 16:30

IČ: 00577022
Datová schránka: v5ravp4
Bankovní spojení: 27522781/0100

Chytrá komunikace aktivně zapojuje
občany do dění obce, zvyšuje
informovanost a spokojenost.

» Více informací o mobilním rozhlase

Setkání maminek

Maminky z Krásné slavily Den matek

V pátek 13.května se konalo setkání maminek na Krásné. Akci předcházela hlasovací anketa, ve které si mohly ženy zvolit pro ně nejatraktivnější téma a den, který by se jim nejvíce hodil. Program, který byl vybrán,  je důkazem toho, že krásenské ženy jsou moudré. Zvítězila přednáška o zdravém stravování a divadelní představení. 20 přihlášených maminek nejrůznějšího věku se sešlo před naším obecním úřadem. Zvolená témata letos nalákala i ženy mladšího věku, než bylo v přechozích letech zvykem.

Prvním zážitkem byl převoz na Zlatník. Cesta velkým hasičským vozem či krásným obecním automobilem byla pro mnohé z nás premiérou. Na Zlatníku nás čekal pan Lučan s rodinou a manželi Adámkovými ze Zlína. Při kávičce a vynikajícím zákusku jsme si vyslechli jejich přednášku o stravování. Trošku jsme si oddechli, že neexistuje zdravá či nezdravá potravina, ale spíše záleží na nás, jaký postoj ke stravování máme. Vždy platí známé rčení „ všeho s mírou „. Ochutnali jsme i zdravé kuličky s příměsí larev na proteiny velmi bohatého Potemníka moučného. To, že jíme „ červy „, jsme ani nepoznaly. Třeba se nám poštěstí a budeme moci příště ochutnat třeba celé kobylky či jiný hmyz, ať z toho máme nejen chuťový, ale i zrakový zážitek.

Naši krásní příjemní řidiči nás po přednášce převezli zpět na obecní úřad. Tady už bylo připraveno představení Improvizačního divadla All Imp Ostrava s názvem Přiveď mámu. Nejprve nám ženám vzdal hold sám pan starosta Tonda Tulach a připil na naše zdraví. A pak nám 5 herců amatérů, 1 kytarista a 1 výborná konferenciérka vytvořili super atmosféru. Myslím, že nejedné z nás tekly během představení slzy, naštěstí ne dojetím či smutkem, ale smíchem.  Představní bylo vedeno v duchu známé Partičky. Ve scénce „Příprava žen na ples “ v pojetí mužských herců, jsme se poznaly asi všechny.

Občerstvení a kytička pro každou maminku na závěr byla krásnou tečkou tohoto vydařeného večera. Nevím, kdo všechno se na organizaci podílel, ale největší dík patří Martině Tulachové, která byla duchem i motorem tohoto setkání. Za všechny přítomné maminky jí tímto opravdu moc děkuji a těším se na podobné setkání v příštím roce.

 

Šárka Stýskalová